Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy. Siedziński: „Tak by zmienić czyjeś życie”

2021-07-14 9:22 Dominika Bakura Róża Perszon
 Szlachetna Paczka 2020: To ostatni moment, by wesprzeć potrzebujęce rodziny! [FINAŁ AKCJI]
Autor: Szlachetna Paczka Szlachetna Paczka 2020: To ostatni moment, by wesprzeć potrzebujęce rodziny! [FINAŁ AKCJI]

Możesz mieć wpływ na zmianę czyjegoś życia! Szlachetna Paczka oraz Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy, którzy w swoim wolnym czasie chcieliby zaangażować się w pomoc na rzecz potrzebujących. Na ten moment w województwie pomorskim potrzebnych jest co najmniej 16u liderów oraz 105u wolontariuszy.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki wpływa na realną zmianę w życiu konkretnych rodzin, a w Akademii Przyszłości - wspiera dzieci, które nie wierzą w siebie i w swoje marzenia. Jak przekonują członkowie stowarzyszenia WIOSNA, które jest organizatorem tych dwóch projektów, wolontariat w Paczce i Akademii to sposób na wartościowe spędzanie wolnego czasu.

"To też sposób na ogarniającą nas bezradność. Czasami nie czujemy się potrzebni. A tu nagle, dzięki wolontariatowi, widzimy uśmiechy rodzin, dzieci, które nagle widzą swoje mocne strony, odkrywają talenty"

 – mówi Daria, wolontariuszka.

Każdego wolontariusza, który chce dołączyć do którejś ze wspominanych akcji, czeka specjalne szkolenie.

Nikogo nie zostawiamy samego z tym zadaniem. Następnie, wolontariusze uczestniczą w spotkaniach w rodzinami, diagnozują ich potrzeby, ich sytuację. Po tym dopiero następuje kwalifikacja rodziny do projektu – mówi Artur Siedziński, specjalista ds. Promocji Projektów Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w województwie pomorskim.

Przy obu projektach wolontariat dotyczy pracy od teraz do czerwca przyszłego roku.

Akademia Przyszłości jest rozpisana na cały rok szkolny. Przez ten czas wspieramy, jedno dziecko. Jeśli chodzi o Szlachetną Paczkę, teoretycznie działamy do czerwca, jednak finał akcji, jak zwykle, odbywa się w grudniu – dodaje Siedziński.

Zgłoszenia poprzez stronę internetową www.superw.pl. 

Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie
Źródło: Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy. Siedziński: „Tak by zmienić czyjeś życie”