Szczepienia w szkołach

i

Autor: pexels.com

Szczepienia w sopockich szkołach. Czarzyńska-Jachim: „Drodzy rodzice i opiekunowie, zachęcamy!”

2021-08-26 9:34

– Organizacja w szkołach będzie bezpieczniejsza, jeśli uczestniczące w zajęciach osoby będą zaszczepione – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. W dniach 13-17 września w sopockich szkołach organizowane będą szczepienia dla uczniów powyżej 12. roku życia. – W Sopocie jest ponad 2200 uczniów w tym wieku – dodaje Czarzyńska-Jachim.

Szczepienia w szkołach będą wykonywane przez mobilne zespoły szczepienne ze Szpitali Pomorskich. Dzieci i młodzież będą szczepieni dwudawkowym preparatem firmy Pfizer. W każdym zespole prowadzącym szczepienia będzie lekarz i pielęgniarka, uczniowie zaś będą pod stała opieką wyznaczonych przez dyrekcję osób i pielęgniarek szkolnych.

– Za nami bardzo trudny rok nauczania zdalnego. Mimo ogromnego wysiłku dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców, nie była to w pełni satysfakcjonująca forma przekazywania wiedzy. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, rówieśnikami, możliwości budowania prawdziwych relacji. Uważamy, że nasze dzieci i młodzież zasługują na pełny dostęp do zajęć, a ich organizacja w szkołach będzie bezpieczniejsza, jeśli uczestniczące w zajęciach osoby będą zaszczepione – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Drodzy rodzice i opiekunowie, gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia swoich dzieci w szkołach – dodaje wiceprezydentka Sopotu.

Najpóźniej do 13 września dyrektorzy szkół poinformują rodziców i uczniów o terminie szczepienia. Drugą dawkę szczepionki uczniowie będą mogli przyjąć również w szkole.

Przypominamy - dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia można również szczepić w punkcie szczepień powszechnych w ERGO ARENIE. Rodzice, którzy przyjdą na szczepienie z dziećmi od 7 września, w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00-18.00 mogą skorzystać z konsultacji pediatrycznych. Przed podaniem szczepionki będzie można porozmawiać z lekarzem i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Punkt działa w dni powszednie, w godz. 8.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00-14.00 (w dni wydarzeń na ERGO ARENIE godziny pracy punktu mogą być inne). Nie trzeba się wcześniej rejestrować. 

Źródło: Szczepienia w sopockich szkołach. Czarzyńska-Jachim: „Drodzy rodzice i opiekunowie, zachęcamy!”