Świąteczne paczki trafią do potrzebujących gdynian

2021-12-21 9:19 Róża Perszon
Świąteczne paczki trafią do potrzebujących gdynian
Autor: gdynia.pl

Okres świąteczny to czas dobroci i dzielenia się dobrem. Jak co roku Gdynia nie zapomina o najbardziej potrzebujących mieszkańcach. Do osób borykających się z samotnością, bezdomnością bądź ubóstwem tradycyjnie dotrą paczki z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby. W Centrum Aktywności Seniora trwa właśnie przygotowywanie pakunków.

Kilkaset świątecznych paczek jeszcze przed Wigilią Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Podobnie jak w poprzednich latach miasto wspomoże gdynian znajdujących się w trudnej sytuacji specjalnymi paczkami z żywnością.

"W trudny czas pandemii nie spotkaliśmy się na świątecznej czy wigilijnej wieczerzy stricte stacjonarnie. Postanowiliśmy, aby w mieście przynajmniej namiastka tych świąt trafiła do najbardziej potrzebujących, do samotnych. Stąd właśnie akcja „paczka pod drzwi”. Paczek robimy 500. Oprócz tradycyjnych artykułów znajdują się w niej słodycze, ale też laurki od dzieci z gdyńskich przedszkoli i szkół oraz oczywiście – jak co roku – list od prezydenta"

– wyjaśnia Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.

Znaleźć w nich będzie można wszystko, co kojarzy nam się z Bożym Narodzeniem i klimatem wigilijnej wieczerzy. Nie zabraknie zatem barszczu, ryb, owoców czy słodkich pierników. W pakunkach znajdzie się też żywność o dłuższym terminie przydatności, w tym np. konserwy mięsne.

Przygotowywaniem świątecznych zestawów zajmują się pracownicy gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym tygodniu spakowane paczki będą dostarczane bezpośrednio do potrzebujących z całej Gdyni. Organizatorzy chcą wręczyć je najpóźniej na dzień przed Wigilią.

Podobnie, jak rok temu, ze względu na pandemię koronawirusa zrezygnowano z organizacji tradycyjnej, miejskiej wigilii dla potrzebujących w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu św. Maksymiliana.

Wspólne spotkania przy wigilijnym stole gromadziły co roku nawet około tysiąca osób, co zwyczajnie nie jest możliwe w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Właśnie dlatego miasto drugi rok z rzędu zorganizowało dystrybucję świątecznych paczek, które są dużo bezpieczniejszą formą pomocy.

Magia Świąt w Krakowie
Źródło: Świąteczne paczki trafią do potrzebujących gdynian