Śródmieście. Rozpoczyna się naprawa Mostu Dolnomiejskiego. Prace potrwają do grudnia

i

Autor: gdansk.pl

Śródmieście. Rozpoczyna się naprawa Mostu Dolnomiejskiego. Prace potrwają do grudnia

2021-08-26 11:10

Remont płyty ustroju nośnego, ułożenie nowej izolacji i nawierzchni bitumicznej. To zakres prac, które w czwartek, 26 sierpnia rozpoczną się na moście Dolnomiejskim, na jezdni w kierunku centrum. Potrwają one do 15 grudnia. W czasie prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Most Dolnomiejski to obiekt w ciągu ul. Podwale Przedmiejskie przebiegający nad Motławą i Wyspą Spichrzów na wysokości Novotelu.

Roboty drogowe na moście realizowane będą zamiennie na każdym z pasów ruchu. W pierwszej kolejności sfrezowana zostanie nawierzchnia bitumiczna i usunięta istniejąca izolacja. Kolejny etap to reprofilacja płyty ustroju, czyli odtworzenie jej kształtu poprzez uzupełnienie ubytków, a także wykonanie nowej izolacji. Ostatni etap prac to ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej.

Organizacja ruchu

Podczas robót wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W zależności od postępu prac wyłączany z ruchu będzie 100-metrowy odcinek każdego pasa ul. Podwale Przedmiejskie w kierunku centrum (między ul. Łąkową a ul. Chmielną).

Harmonogram wyłączenia poszczególnych pasów:

26 sierpnia – 30 września – prace na prawym pasie ruchu - buspasie1 października – 30 października – prace na środkowym pasie ruchu2 listopada – 15 grudnia – prace na lewym pasie ruchu

Ponadto na czas prowadzenia prac wyłączony zostanie ciąg pieszy przylegający do jezdni w kierunku centrum. Ruch pieszych odbywać się będzie chodnikiem po drugiej stronie mostu. Wiosną 2022 roku planowane jest przeprowadzenie takich samych prac na jezdni mostu Dolnomiejskiego w kierunku Stogów.

Ruszył remont chodników na ul. Lubartowskiej w Lublinie
Źródło: Śródmieście. Rozpoczyna się naprawa Mostu Dolnomiejskiego. Prace potrwają do grudnia