Spotkanie z gigantem. AIDAmar płynie do Gdyni!

i

Autor: fot. cruisemapper.com

Spotkanie z gigantem. AIDAmar płynie do Gdyni!

2021-08-25 8:00

W środę, 25 sierpnia do Gdyni wpłynie kolejny elegancki wycieczkowiec. AIDAmar zacumuje przy nabrzeżu Francuskim około godziny 8:00. Miłośnicy fotografii, chcący uchwycić w obiektywie moment wejścia olbrzyma do portu, powinni pojawić się na miejscu już 30 minut wcześniej. AIDAmar zostanie w naszym mieście około 12 godzin.

Tegoroczny sezon na wycieczkowce w Gdyni rozpoczął się od wizyty Artanii, która zacumowała przy nabrzeżu Francuskim 18 sierpnia. Kolejny olbrzym – AIDAmar odwiedzi nas dziś (25 sierpnia), 25 sierpnia około godz. 8:00.

AIDAmar, czyli jeden z wielkiej szóstki

AIDAmar to szósty ze statków niemieckiej linii Aida Cruises. Wycieczkowiec, wybudowany w 2012 roku w Hamburgu, ma 253 metrów długości i może zabrać na pokład około 2686 pasażerów oraz 600 osób załogi.

Statek ma 14 pokładów, na których znajdują się m.in.: restauracje, bary i kawiarnie, basen, spa i inne udogodnienia, które umilają pasażerom morską podróż.

AIDAmar pływa pod banderą włoską.

Weź aparat i uchwyć wejście do portu

Gdynianie, którzy chcieliby uchwycić na zdjęciu wpłynięcie wycieczkowca AIDAmar do gdyńskiego portu –mogą podrzucać zdjęcia na Facebooku w grupie Gdynia w obiektywie.

Więcej informacji na temat wycieczkowców, które w tym roku zawitają do naszego miasta, znajduje się na stronie Portu Gdynia.

Poszukiwany złodziej i koń
Źródło: Spotkanie z gigantem. AIDAmar już w Gdyni!