Spisz się w dzielnicach Gdańska: Wspólna akcja Miasta i Urzędu Statystycznego

2021-08-17 10:43 Róża Perszon
Spis Powszechny Ludności 2021. Policja ostrzega: Uważaj na fałszywych rachmistrzów!
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

W związku z Narodowym Spisem Powszechnego 2021 rusza akcja: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”. Od 17 sierpnia do 27 września w każdej dzielnicy w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy będą mogli przyjść do siedziby rady Dzielnicy, w której przyjmować będą Rachmistrzowie spisowi.

Jako że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich Seniorek i Seniorów, którzy mogą mieć problemy, aby samodzielnie dokonać spisu.

"W naszym mieście spisała się już niemal połowa obywateli. Mamy jednak świadomość, że jest duża grupa Gdańszczanek i Gdańszczan, którzy z uwagi np. na wiek nie dokonają samodzielnie samospisu internetowego, nie są zainteresowani podawaniem danych przez telefon, ani nie chcą zapraszać do swoich domów Rachmistrzów, jednak czują potrzebę zrealizowania tego, bądź co bądź obowiązku"

- mówi Tomasz Filipowicz, Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego w Gdańsku.

Akcja „Spisz się w dzielnicach Gdańska” rozpocznie się już 17 sierpnia w dzielnicy Przymorze, w której z uwagi na ogromne zainteresowanie przeprowadzona jest już po raz drugi w godz. 9:00-16:00, w lokalach Spółdzielni Mieszkaniowej „Przymorze” tj.: 

  • Klub Bolek i Lolek, ul. Kołobrzeska 57
  • Klub Maciuś, ul. Opolska 2
  • Klub Piastuś, ul. Piastowska 98 A 

Harmonogram akcji na najbliższe dni w pozostałych dzielnicach, dostępny jest na stronie miasta. 

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Źródło: Spisz się w dzielnicach Gdańska: Wspólna akcja Miasta i Urzędu Statystycznego