Samorządowe punkty szczepień. Wiceprezydent Gdyni: „Jesteśmy gotowi”

2021-04-14 7:12 Dominika Bakura
 szczepienia
Autor: Pixabay szczepienia

Gdynia Arena i Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Już 25 kwietnia ruszą nowe, samorządowe punkty szczepień w Gdyni. W wymienionych lokalizacjach mieszkańcy będą mogli się zaszczepić przez 6 dni w tygodniu w godzinach 08:00-20:00.

– Wstępnie mieliśmy zadeklarować gotowość dwóch obiektów w terminie do 18 kwietnia. Ten termin został przesunięty na 25 kwietnia. Jesteśmy gotowi zarówno w pierwszym, jak i w drugim terminie, aby w tych dwóch lokalizacjach uruchomić szczepienia – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Do tego procesu zaangażujemy blisko 100 osób. Będą one specjalnie obrandowane koszulkami, aby każda osoba szukająca pomocy czy informacji przy szczepieniu mogła taką informację uzyskać – dodaje wiceprezydent.

W opisywanych punktach samorządowych powstanie łącznie 26 stanowisk. Część z nich posłuży do przeprowadzania kwalifikacji do szczepienia, a pozostałe – do samej iniekcji.

Do masowych szczepień przygotowuje się także Gdańsk. – Pierwszym z miejsc, gdzie odbędą się szczepienia, jest Centrum Sportowe Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Dębowej. Na terenie hali sportowej, dziennie może być zaszczepionych 5 tysięcy chętnych. Kolejny punkt szczepień uruchomiony zostanie w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu – dodaje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Na ten moment, w województwie pomorskim wykonano prawie pół miliona szczepień, z czego blisko 144 tys. osób przyjęło już drugą dawkę.

Źródło: Samorządowe punkty szczepień. Wiceprezydent Gdyni: „Jesteśmy gotowi”