Remont przystanku SKM Przymorze. Spółka ponownie ogłasza przetarg

2023-03-14 15:08 Dominika Bakura
SKM Trójmiasto
Autor: Tomasz Złotoś/SKM Trójmiasto

Nowa wiata, monitoring i winda. W ciągu dziewięciu miesięcy ma powstać projekt modernizacji przystanku SKM Gdańsk Przymorze-Uniwersytet. To kolejne podejście do realizacji tej inwestycji, ponieważ wybrany w 2019 roku wykonawca nie wywiązał się z umowy.

 Liczne ponaglenia i rozmowy nie odniosły skutku, więc rozwiązaliśmy tę umowę i ogłosiliśmy przetarg na nowego wykonawcę. Odkupiliśmy część dotychczas wytworzonej dokumentacji, mamy też pozyskane wcześniej pozwolenia. Zostaną one wykorzystane przez nowego wykonawcę, co przyspieszy powstanie tego projektu

- mówi Tomasz Złotoś, rzecznik spółki PKP SKM Trójmiasto.

Na remont przystanku czekają przede wszystkim pasażerowie. Ich zdaniem, w tym miejscu, jest wiele do poprawy.

- Wydłużenie dachu byłoby najlepszym rozwiązaniem. W godzinach szczytu, jak pada, nie wszyscy mieszczą się pod tym dachem, który jest obecnie. Pozostali więc mokną - mówi student Uniwersytetu Gdańskiego, który korzysta z tego przystanku codziennie.

Zdaniem innego gdańszczanina, na tym peronie brakuje przede wszystkim wind. - Ja jestem młody, więc chodzę po schodach. Ale ile jest starszych osób, które chodzą z tymi wózeczkami - mówi mężczyzna.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał wykonać projekt do 1 grudnia. 

Początek warszawskiej wojny gangów. Egzekucja w restauracji Gama. Zginęło pięciu gangsterów
Źródło: Remont przystanku SKM Przymorze. Spółka ponownie ogłasza przetarg