Park miniatur kolejowych w Sopocie

i

Autor: Julia Michalczewska-Szczęsna

Prawie 400m torów i repliki prawdziwych pociągów. W Sopocie otworzono park miniatur kolejowych

2021-08-09 22:00

Wyjątkowa atrakcja dla prawdziwych miłośników kolei jak i dla rodzin z dziećmi! W Sopocie otworzono "Kolejowy Odjazd", czyli park miniatur kolejowych, którymi można jeździć. Na działce przy stadionie Ogniwa Sopot powstało prawie 400 metrów torów, po których w pętli kursują repliki prawdziwych amerykańskich pociągów.

- Cały klimat parku jest oparty o kolej amerykańską. Idąc od amerykańskich lokomotyw, poszliśmy już dalej w klimat amerykańskiej kolei. Dodaliśmy też kamienną rzekę, która ma imitować prawdziwą, dodaliśmy mosty, w przyszłym tygodniu zbudujemy tunel, pojawi się replika wieży ciśnień, a na naszej małej pustyni pojawią się kiwaki pompujące ropę - mówi Dariusz Stenka, właściciel i pomysłodawca parku Kolejowy Odjazd.

Mini-pociąg zabiera na pokład jednocześnie maszynistę i czworo pasażerów. Przejazd trwa 15 minut, w czasie których kolejka robi 3 okrążenia całej pętli.

Park miniatur kolejowych w Sopocie

i

Autor: Julia Michalczewska-Szczęsna

- Nie jechaliśmy aż tak szybko, ale mimo to było na prawdę bardzo fajnie - mówi turysta z Anglii.

- Wrażenia bardzo pozytywne. Na prawdę fajnie. Zwłaszcza te odgłosy są bardzo dopasowane. Jako mieszkaniec Sopotu, cieszę się że takie coś powstało w moim mieście - przyznaje mężczyzna, który przyszedł do parku z żoną i dwójką dzieci.

- Bardzo fajne są te mosty. Przejeżdżając przez nie słychać charakterystyczny dźwięk. Brzmi to jak na prawdziwej kolei. Ogólnie bardzo nam się podobało - dodaje młoda kobieta.

- Mój synek był bardzo usatysfakcjonowany taką formą atrakcji. Mały jest fanem pociągów, także rewelacyjna sprawa - mówi szczęśliwy tata.

Park miniatur kolejowych w Sopocie

i

Autor: Julia Michalczewska-Szczęsna

Latem park jest otwarty codziennie od 10:00 do 19:00. Ostatni kurs odjeżdża o 18:45. Po sezonie atrakcja ma być otwarta we wszystkie weekendy roku. Właściciel już zapowiada, że jesienią zbudowana zostanie druga pętla torów, a gdy spadnie śnieg pociągi będą jeździły z pługami na przodzie.

Źródło: Prawie 400m torów i repliki prawdziwych pociągów. W Sopocie otworzono park miniatur kolejowych