Ponowne zwężenia jezdni na Obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy, szykujcie się na ogromne korki...

2021-06-16 18:00 Paweł Lemke Róża Perszon
Trasa Kaszubska powstanie w ciągu 34 miesięcy
Autor: mastermind76/cc0/pixabay Trasa Kaszubska powstanie w ciągu 34 miesięcy

Uwaga kierowcy! W przyszłym tygodniu na obwodnicy Trójmiasta znowu pojawią się zawężenia jezdni! W związku z dalszą rozbudową węzła Gdynia Wielki Kack, drogowcy zamkną jeden pas ruchu w kierunku Chyloni.

- Od poniedziałku od godz. 21:00, do piątku do godz. 6:00 rano, nastąpi zwężenie obwodnicy Trójmiasta do jednego pasa ruchu w stronę Gdyni Chyloni. W stronę Gdańska czy Łodzi, ruch będzie się odbywał normalnie, dwoma pasami. Prace są związane z tym, że musimy dokonać tego samego, co było już robione w maju. Musimy tam ją poszerzyć, wzmocnić - mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy specjalnie planują te prace w środku tygodnia, by wyrobić się przed pierwszym weekendem wakacji. Mimo to utrudnienia mogą być ogromne.

"Niestety, ze względu na to, że Obwodnica Trójmiasta jest drogą, która nie ma żadnej alternatywy, nie wyznaczamy żadnych objazdów. Natomiast, mam taki apel do wszystkich kierujących pojazdami, żeby zastanowili się czy muszą w tych dniach przejechać przez obwodnicę w tym miejscu. Jeśli tak, to żeby wzięli odpowiedni zapas czasu, bo mogą być bardzo poważne utrudnienia jadąc w stronę Gdyni Chyloni"

Prace na węźle Wielki Kack związane są z budową tak zwanej Trasy Kaszubskiej. Ta gotowa ma być do połowy przyszłego roku.

Super Raport 16.06 (Goście: gen. Stanisław Koziej - były szef BBN, Szymon Hołownia - Polska 2050), Sedno Sprawy: Michał Wypij
Źródło: Ponowne zwężenia jezdni na Obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy, szykujcie się na ogromne korki...