Ponad 100 km/h przez Sopot: Kilkudziesięciu kierowców bez prawka

2021-07-12 13:32 Róża Perszon
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Dwie osoby nie żyją po wypadku w Stalowej Woli. Droga wojewódzka 871 zablokowana

W weekend funkcjonariusze drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy z prędkością ponad 100 km/h jechali przez Sopot. Mundurowi interweniowali również wobec kolejnych 24 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

W piątek po godz. 23.00 stróże prawa mierzyli prędkość kierowców jadących  Aleją Niepodległości i w trakcie działań zatrzymali  18-letniego mieszkańca Gdyni. Zmierzona prędkość kierowanego przez niego samochodu bmw dała wynik 106 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h.

"Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy, które zgodnie z przepisami straci na 3 miesiące. Ponadto za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem i na jego konto trafi 10 punktów karnych"

- dodają mundurowi. 

Mandatem karnym, punktami oraz utratą uprawnień do kierowania zakończyła się też interwencja wobec 42-letniego kierowcy z Gdańska. W sobotę wieczorem sopoccy policjanci zmierzyli prędkość kierowanego przez niego mercedesa i ustalili, że ma on na liczniku 113 km/h.

"Zmniejszony ruch na drogach w godzinach wieczornych i nocnych to niestety dla niektórych kierowców pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych, dlatego sopoccy policjanci ruchu drogowego nie ustają w działaniach, codziennie są obecni z miejscach, gdzie dochodzi lub może dojść do przekroczenia prędkości i nie odpuszczają takim kierowcom"

Jak odnowić drzwi? 6 pomysłów
Źródło: Ponad 100 km/h przez Sopot: Kilkudziesięciu kierowców bez prawka