Pomorskie: Znęcał się nad własnym psem. Trzymał zwierzę w TORBIE NA WIESZAKU! Trafi za kratki

i

Autor: KMP Gdańsk

Pomorskie: Znęcał się nad własnym psem. Trzymał zwierzę w TORBIE NA WIESZAKU! Trafi za kratki

2021-12-06 7:56

Mundurowi ze starogardzkiej komendy zatrzymali 24-latka, który znęcał się nad psem. Wychudzone i osłabione zwierzę funkcjonariusze przekazali pod opiekę weterynarza. Sprawca tego przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Kociewia usłyszał już zarzuty.

Na początku grudnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Sprawcą tego przestępstwa miał być jeden z mieszkańców Kociewia, który jak wynikało z ustaleń bił swojego psa oraz nie zabezpieczał właściwie jego potrzeb.

"Policjanci, którzy przeprowadzali interwencję w mieszkaniu mężczyzny potwierdzili swoje ustalenia. Właściciel psa w obecności funkcjonariuszy wyjął zwierzę z torby zawieszonej na wieszaku. Pies był wychudzony, wystraszony oraz miał problemy z chodzeniem. Stan oraz wygląd zwierzęcia wskazywały na możliwość znęcania się nad zwierzęciem"

- komentują policjanci. 

Mężczyzna powiedział mundurowym, że od miesiąca mieszka z psem zabranym ze schroniska. Podczas rozmowy przyznał, że uderzał zwierzę, aby ukarać je za pogryzienie kabla od ładowarki. Policjanci zatrzymali 24-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna został przekonwojowany do policyjnego aresztu, a odebrane właścicielowi zwierzę trafiło pod opiekę lekarza weterynarii. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi
Źródło: Pomorskie: Znęcał się nad własnym psem. Trzymał zwierzę w TORBIE NA WIESZAKU! Trafi za kratki