Pomorskie: Wspólnie przejęli towar za 180 tysięcy złotych

i

Autor: SMOG

Pomorskie: Wspólnie przejęli towar za 180 tysięcy złotych

2021-12-15 11:28

Nielegalne papierosy i krajankę tytoniową o łącznej wartości 180 tysięcy złotych przechwycili w powiecie człuchowskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki i Krajowej Administracji Skarbowej z Chojnic.

Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej forda, którym podróżował 55-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego. W samochodzie znaleźli ponad tysiąc paczek papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej, dlatego postanowili przeszukać pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę.

"W pomieszczeniach i garażach znajdujących się łącznie w kilku lokalizacjach funkcjonariusze SG i KAS ujawnili w sumie 7310 paczek papierosów różnych marek, blisko 100 kg krajanki tytoniowej i przeszło 5 litrów cieczy o zapachu alkoholu"

- komentują mundurowi. 

Towar nie miał polskich znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych i prawie 9 tysięcy euro. 55-latek będzie odpowiadał za przestępstwa skarbowe, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wartość uszczupleń akcyzowych szacuje się na przeszło 220 tysięcy złotych.

Brutalnie skatowali Leszka
Źródło: Pomorskie: Wspólnie przejęli towar za 180 tysięcy złotych