Pomorskie: Dachowanie auta. Kierowca „chciał zrzucić pająka znajdującego się na przedniej szybie”

2021-08-19 11:29 Róża Perszon
Pomorskie: Dachowanie auta. Kierowca „chciał zrzucić pająka znajdującego się na przedniej szybie”
Autor: KMP Gdańsk

Bytowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło we wtorek (17 sierpnia) na trasie Jasień – Rokity. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący citroenem chcąc zrzucić pająka znajdującego się na przedniej szybie, stracił panowania nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo, w wyniku czego pojazd dachował.

Przed godziną 13:00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej, na trasie Jasień — Rokity. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze, którzy wyjaśniali okoliczności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że 22-letni kierujący citroenem chciał zrzucić pająka, który znajdował się na przedniej szybie, a którego bała się pasażerka pojazdu.

"Mieszkaniec województwa dolnośląskiego w wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo, a pojazd dachował"

- relacjonują policjanci.

Niestety w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne i przewieziono je do szpitala. Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdu.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Ten film PRZERAŻA! Subaru nagrało własne dachowanie. Zobacz Wideo ale najpierw zapnij pasy!
Źródło: Pomorskie: Dachowanie auta. Kierowca „chciał zrzucić pająka znajdującego się na przedniej szybie”