Pijany zajmował się 6-letnią córką. Był też agresywny w stosunku do policjantów

2021-08-13 12:51 Róża Perszon
Pijany zajmował się 6-letnią córką. Był też agresywny w stosunku do policjantów
Autor: KMP Lębork

Policjanci zatrzymali w Łebie pijanego i agresywnego mężczyznę, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu „opiekował się” 6-letnią córką. Mężczyzna odpowie też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.

W czwartek w nocy (12 sierpnia) w Łebie policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym ojcu, który miał mieć pod swoją opieką 6-letnią córkę. W trakcie dojazdu do miejsca interwencji, mundurowi zauważyli idącą ulicą młodą kobietę z dzieckiem.

"Okazało się, że to córki mężczyzny, którego dotyczyło zgłoszenie. Starsza z nich znalazła siostrę przy siedzącym na ławce pijanym ojcu i odprowadzała dziewczynkę do domu"

- relacjonują policjanci. 

W pierwszej kolejności policjanci zaopiekowali się dzieckiem i przekazali je matce. Podczas legitymowania ojca dziewczynki, mundurowi wyczuli od niego alkohol.

"Mężczyzna wprowadził ich w błąd podając fałszywe dane osobowe, był agresywny i w wulgarny sposób znieważał policjantów. Poinformowany o zatrzymaniu stawiał opór i kopał funkcjonariuszy"

Mundurowi obezwładnili go i doprowadzili do komisariatu, skąd następnie trafił do policyjnej celi. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 43-letni łebczanin usłyszy zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz próby wymuszenia na nich przemocą zaniechania czynności służbowych. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Dzielnicowy będzie kontrolował sytuację rodzinną zatrzymanego.

Policjanci eskortowali 10-latka na przeszczep serca
Źródło: Pijany zajmował się 6-letnią córką. Był też agresywny w stosunku do policjantów