bezpieczny motocyklista

i

Autor: pixabay.com

Pijany motocyklista bez uprawnień spowodował kolizję. Teraz grożą mu 2 lata więzienia

2021-08-27 9:26

2 lata więzienia i sądowy zakaz. Taka kara grozi 37-letniemu mężczyźnie, który w środę spowodował wypadek na al. Havla. Mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem, wywrócił się na nim i uderzył w podparcie drzewa. Gdańszczanin nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem prawie 2,5 promila alkoholu.

W środę po godzinie 13:00 policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni, że na al. Havla doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że 37-letni mieszkaniec Gdańska jadący motocyklem al. Havla w kierunku ul. Łostowickiej w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do lewej krawędzi jezdni, uderzył w krawężnik i wywrócił się pojazdem, uderzając w znajdujące się na pasie zieleni podparcie drzewa.

Podczas sprawdzania danych mieszkańca Gdańska, okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a badanie trzeźwości wykazało, że był pod wpływem prawie 2,5 promila alkoholu – mówi podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

"Motocyklisto dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru, obserwuj drogę i zachowania jej użytkowników, patrz w lusterka"

- apeluje Ciska.

Wojskowy obóz w pobliżu granicy z Białorusią
Źródło: Pijany motocyklista bez uprawnień spowodował kolizję. Ile mu za to grozi?