Animal Helper

i

Autor: Animal Helper / youtube.com

Pierwsza w Polsce aplikacja działająca jak 112 dla zwierząt. Testy na Pomorzu

2021-12-26 16:00

Ułatwi wezwanie pomocy, gdy zwierzę będzie w potrzebie. Animal Helper to pierwsza w Polsce aplikacja, która ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Narzędzie pomoże nam wezwać specjalistów, którzy zajmą się zarówno domowym pupilem jak i zwierzyną leśną.

- Mówimy tutaj o przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia, dzięki której w kilku prostych krokach będziemy mogli takie zgłoszenie wysłać do centrali. Jest to aplikacja, która będzie pełniła funkcję takiego pierwszego w Polsce numeru 112 dla zwierząt. Animal Helper będzie proste do pobrania nie tylko na telefony z Androidem czy iOs'em, będzie też możliwość odpalenia jej na komputerach stacjonarnych - mówi Adam van Bendler, komik i założyciel fundacji Psia Krew.

Animal Helper wchodzi właśnie w fazę testów. Jako pierwsi aplikację sprawdzać będą mieszkańcy Pomorza. - Testowany będzie oczywiście interfejs oraz poszczególne zakładki i ich sposób użytkowania. Aplikacja jeszcze nie będzie łączyła się w centralą, na razie najważniejsze, żebyśmy dopracowali działanie kluczowych funkcji. Na pewno testy w województwie pomorskim pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie jaką właściwą liczbę operatorów zatrudnić na start - dodaje stand-up'er.

Aby zostać testerem aplikacji wystarczy wypełnić formularz w sieci. Animal Helper powinno w pełni działać już za kilka miesięcy.

Źródło: Pierwsza w Polsce aplikacja działająca jak 112 dla zwierząt. Testy na Pomorzu