Park Centralny Gdynia

i

Autor: gdynia.pl

Parking podziemny i staw. Gdynia rusza z budową trzeciego etapu Parku Centralnego

2022-02-10 8:28

Polana piknikowa, staw i długo wyczekiwany przez kierowców - parking podziemny. Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z budową trzeciego etapu Parku Centralnego w Gdyni. Koszt tej inwestycji to ponad 63 mln zł.

- Największym wyzwaniem będzie budowa podziemnego parkingu, który ma pomieścić 270 samochodów. Obiekt ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców narzekających na brak miejsc parkingowych w mieście i podwyżki opłat za parkowanie - mówi Markos Pagudis, prezes Agencji Rozwoju Gdyni. - A oprócz tego staw, który zimą będzie ślizgawką, budynek z małą gastronomią - dodaje Pagudis.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - cały park powinien być gotowy na wiosnę przyszłego roku.

- To oznacza, że w tym roku bardzo dużo prac budowlanych. Ten moment to przede wszystkim prace przygotowawczo-formalne. Już w sezonie wakacyjnym możemy się spodziewać, że cały obszar będzie wygrodzony i stanie się jednym, wielkim placem budowy - dodaje Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni. - Jeśli utrudnienia to tylko bardzo lokalne.  I tylko i wyłącznie na styku ulicy Świętojańskiej i al. Piłsudskiego - dodaje Ubych.

Do tej pory w Parku Centralnym powstał m.in. wybieg dla psów, skatepark oraz park linowy. 

Źródło: Parking podziemny i staw. Gdynia rusza z budową trzeciego etapu Parku Centralnego