Oszukana przez :amerykańskiego lekarza" straciła kilkanaście tysięćy

2021-12-03 13:20 Róża Perszon
Lekarz
Autor: Pixabay Wzrost infekcji na Warmii i Mazurach. Telefony do lekarzy urywają się.

Poprzez jeden z portali społecznościowych nawiązał kontakt z 48-letnią mieszkanką powiatu starogardzkiego. Przez kilka miesięcy wirtualnej znajomości oszust podający się za amerykańskiego lekarza uprosił swoją znajomą o wsparcie finansowe dla swojego syna. Lekarz okazał się oszustem, a kobieta straciła blisko 40 tys. zł.

Do starogardzkich policjantów zgłosiła się 48-letnia kobieta, która we wrześniu tego roku na portalu społecznościowym nawiązała kontakt z mężczyzną podający się za amerykańskiego lekarza. W ciągu kilku miesięcy wzbudził on zaufanie mieszkanki powiatu.

"Opowiadał o swojej pracy, o misji w Jemenie, na której aktualnie miał przebywać, a także o chorym 9-letnim synu mieszkającej w USA, dla którego potrzebuje pilnej pomocy finansowej"

- komentują policjanci. 

"Amerykański lekarz” wspominał również o tym, że potrzebuje gotówki na wniesienie opłaty, która umożliwi mu wcześniejsze przejście na emeryturę. Oszust zaproponował również przesłanie skrzynki, z dużą ilością gotówki po wcześniejszym opłaceniu cła przez swoją rozmówczynię. W związku z tym kilkukrotnie zwrócił się do kobiety z prośbą o pożyczkę, którą obiecywał spłacić. Mieszkanka powiatu starogardzkiego nie zorientowała się, że może to być oszustwo i zrealizowała kilka przelewów na łączną kwotę blisko 40 tys. złotych.

Policjanci apelują o ostrożność przy zawieraniu wirtualnych znajomości. Funkcjonariusze przestrzegają także przed wysyłaniem nieznajomym osobom pieniędzy, przekazywaniem swoich danych osobowych, czy też informacji o kontach bankowych lub polisach ubezpieczeniowych.

Team X opowiada o świętach i piosence Pod choinką [TYLKO U NAS]
Źródło: Oszukana przez "amerykańskiego lekarza" straciła kilkanaście tysięcy