Osoby w potrzebie obdarowane paczkami. Rozdano ponad 200 paczek

i

Autor: gdynia.pl

Osoby w potrzebie obdarowane paczkami. Rozdano ponad 200 paczek

2021-12-27 8:05

Święta to czas, kiedy warto pomyśleć o tych, którzy z różnych powodów nie mogą zasiąść do suto zastawionego stołu i w pełni cieszyć się tą wyjątkową atmosferą. Tak też jest w Gdyni. Miasto co roku dba o to, aby każdy mógł poczuć świąteczny klimat. Dlatego w wigilijne popołudnie rozdano paczki żywnościowe dla osób samotnych i potrzebujących.

Choć w tym roku pandemia po raz kolejny uniemożliwiła organizację tradycyjnej, miejskiej wigilii w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu św. Maksymiliana, nie oznacza to, że osoby samotne, ubogie czy bezdomne zostały bez pomocy. W wigilijne popołudnie rozdano świąteczne paczki dla potrzebujących. Dzięki temu będą oni mogli poczuć świąteczny nastrój.

W akcję zaangażowali się: wiceprezydent Michał Guć, Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Bożena Zglińska – dyrektor Centrum Aktywności Seniora oraz wolontariusze Caritasu. Od godz. 14.00 w wigilię w kościele oo. Franciszkanów wydawali oni pakunki, które zawierały tradycyjne świąteczne potrawy oraz żywność o długim terminie ważności. W paczkach nie zabrakło m.in.: pieczywa, barszczu, ryb, bakalii i pierników, ciast czy konserw. Wszyscy, którzy tego potrzebowali, otrzymali również ciepłe rękawiczki oraz czapki.

"Gdynia przez cały rok stara się pamiętać o osobach potrzebujących i wspierać je na różne sposoby – w zależności od ich potrzeb i oczekiwań. Święta to szczególny czas. Stąd ta dodatkowa akcja, którą prowadzimy od wielu lat. Zawsze spotykaliśmy się na wspólnych wieczerzach wigilijnych w kościele oo. Franciszkanów. Teraz takie spotkania nie mogą się odbywać, ale kontynuujemy tradycję, robiąc paczki. Dzisiaj wydawaliśmy je wszystkim potrzebującym"

– mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Do potrzebujących trafiło dziś ponad 200 paczek. Jednak w ramach świątecznego wsparcia przygotowano ich w sumie 500. Część pakunków jeszcze przed Wigilią trafiła do potrzebujących z całej Gdyni. Wszystko dzięki pracownikom Centrum Aktywności Seniora oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy rozwieźli świąteczne podarunki.

Białe święta w Szczecinie. Mieszkańcy ruszyli na sanki!
Źródło: Osoby w potrzebie obdarowane paczkami. Rozdano ponad 200 paczek