Od rozpoczęcia wakacji doszło już do wielu rodzinnych tragedii. SPOT policji

2021-07-09 13:59 Róża Perszon
Od rozpoczęcia wakacji doszło już do wielu rodzinnych tragedii. SPOT policji
Autor: KMP Gdańsk

menda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpoczyna kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia” od spotu, który ma być przestrogą dla nierozważnych i bezmyślnych zachowań nad wodą.

Każdy z nas ma swój plan na spędzanie czasu wolnego podczas urlopu. Jedni udają się na zorganizowane wyjazdy wakacyjne, inni spontanicznie realizują swoje pomysły. Jak zaznaczaj jednak pomorscy policjanci, należy jednak zawsze pamiętać o bezpieczeństwie i rozwadze.

"Najważniejsze żeby czas odpoczynku i zabawy nie zamienił się w zdarzenie z tragicznym skutkiem"

Idąc tą myślą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będą realizować kampanię „Bezpieczne wakacje”, od serii materiałów filmowych ze specjalnym przesłaniem. Pierwszy spot dotyczy utonięć. 

SPOT policji [FILM]

Na filmie widać historię opowiadaną przez policjanta. Dotyczy ona pary, która wpędza wspólnie dzień na wakacjach. Nie brakuje tam alkoholu i... niebezpiecznego wypadku. 

Piękna pogoda i upały zachęcają do tego, żeby korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych, jednak wielokrotnie są to zachowania nieodpowiedzialne, a spożywany przy tej okazji alkohol, ma często tragiczne skutki. Młodość nie zwalnia z myślenia, daj sobie szansę, przeżyj!

Od 1 czerwca do 8 lipca odnotowaliśmy 7 utonięć, a od początku roku aż 19 osób w ten sposób straciło życie.

Sprawdź, jakie są sposoby na rzucenie palenia
Źródło: Od rozpoczęcia wakacji doszło już do wielu rodzinnych tragedii. SPOT policji [FILM]