Uniformy GAiT

i

Autor: GAiT

Nowe uniformy dla gdańskich kierowców autobusów i motorniczych tramwajów

2021-11-22 18:00

Kierowcy i motorniczowie Gdańskich Autobusów i Tramwajów otrzymają mundurki! Na uniform składać się będą błękitne koszule z wyhaftowanym logotypem GAiT. Dodatkowo panowie zyskają granatowe krawaty, a panie apaszki.

- Nowe elementy garderoby, wpisywać będą się w obowiązujący obecnie prowadzących pojazdy dresscode. Są to aktualnie biała lub niebieska koszula, krawat dla panów. Ujednolicone ubiory prowadzących z powodzeniem funkcjonują w wielu miastach, gdzie pasażerowie odbierają wizerunek prowadzących pojazdy bardzo pozytywnie. Jednolite uniformy kojarzą się z osobami będącymi na służbie, co przekłada się na większy respekt i bezpieczeństwo - mówi Anna Dobrowolska, rzeczniczka Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

Koszule były już testowane wśród garstki motorniczych. Zwracali oni uwagę głównie na krój i materiał.

- Eleganckie, jednolite, bardzo przyjemny materiał. Wymiary były pobrane od każdego z nas, także koszula będzie dopasowana do nasze sylwetki - mówi motornicza gdańskiego tramwaju.

- Fajnie, że pracodawca kupi nam to. Mamy dostać po 5 koszul od razu i rocznie dostawać jeszcze dwie kolejne sztuki. Ludzie będą mogli widzieć po prostu, że jadą z poważnym człowiekiem. Wybraliśmy takie koszule, jakie ludziom się najbardziej podobały i zostały one po prostu zatwierdzone - dodaje kierowca autobusu.

W piątek 19 listopada rozpisany został prztarg na uniformy. Odzież dotrze do kierujących w przyszłym roku. Urzędnicy nie są jednak w stanie sprecyzować kiedy dokładnie.

Źródło: Nowe uniformy dla gdańskich kierowców autobusów i motorniczych tramwajów