Nowe przepisy na przjeściach dla pieszych! Sprawdzamy jak oceniają je Gdynianie

2021-06-01 18:00 Paweł Lemke Róża Perszon
Przejście dla pieszych
Autor: Policja Przejście dla pieszych

Od wtorku pieszych obowiązują nowe przepisy! Do tej pory mieli oni pierwszeństwo na pasach dopiero po wejściu na jezdnię. W tej chwili kierowcy będą musieli im ustąpić jeszcze przed wejściem na przejście. Dodatkowo od teraz obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez ulicę.

Nowe przepisy ruchu drogowego mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Przede wszystkim te zmiany właśnie dotyczyć będą pierwszeństwa przy przejściu dla pieszych - tłumaczy komisarz Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

"Słyszałam od męża, że teraz muszę zatrzymać się przed pasami, nawet gdy pieszy dopiero zastanawia się czy chce przejść... ."

"O, to jest coś nowego, tego nie słyszeliśmy, że przepisy mają się zmienić . Nie raz zdarzyło mi się przechodzić przez przejście z telefonem, a to nie jest dobre, bo za bardzo skupiamy się na tym, co jest na ekranie zamiast na tym, co dzieje się dookoła."

"Uważam, że to nie zupełnie w porządku, bo po prostu pieszy się szybciej zatrzyma niż rozpędzony samochód."

"Słyszałem, że mają się zmienić te przepisy, ale nie wiedziałem do końca kiedy mają wejść. Dopiero teraz dowiedziałem się, że już nas obowiązują. Moim zdaniem bardzo dobrze, bo telefonu nie powinno się używać na przejściu"

- komentują mieszkańcy.

Z pieszymi w Centrum Gdyni na temat nowych przepisów rozmawiał reporter radia ESKA Trójmiasto - Paweł Lemke.

Sprawdzamy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na al. Waszyngtona
Źródło: Nowe przepisy na przjeściach dla pieszych! Sprawdzamy jak oceniają je Gdynianie