Nie ma już miejsca na pomyłkę. Arka Gdynia walczy o powrót do Ekstraklasy

2021-06-01 7:37 Dominika Bakura Róża Perszon
Michał Nalepa, Arka Gdynia
Autor: Cyfrasport Michał Nalepa, Arka Gdynia

Nie ma już miejsca na pomyłkę. Po remisie 3:3 w weekend w Kielcach z Koroną piłkarze Arki, aby awansować do ekstraklasy, muszą wygrać oba pozostałe w tym sezonie mecze i liczyć na potknięcia rywali. – Czujemy niedosyt – mówił po spotkaniu z Koroną Kielce, Adam Deja.

Mimo remisu, Arkowcy wciąż mają szansę na awans do ekstraklasy z pozycji wicelidera. Warunkiem jest jednak wygranie pozostałych 2 meczów w tym sezonie. Obecnie, żółto-niebiescy tracą 5 punktów do Radomiaka i 2 punkty do GKS Tychy. Do starcia z zespołem z Radomia dojdzie już następnej kolejce. Ostatni mecz Arka rozegra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.​

"Wiary dodała bramka "Marcjana". Liczyliśmy, że strzelimy na 3:2 i wprowadzimy w nerwowość poczynania Korony. Tak się stało i szkoda, bo myślę, że zabrakło 5 minut, by wywieźć stąd 3 punkty."

– mówił Adam Deja, który zdobył bramkę z rzutu wolnego w tym starciu.

Przypomnijmy, że bezpośredni awans zdobędą dwa najlepsze zespoły po 34. kolejce, a ekipy z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o ostatnie miejsce dające ekstraklasę.

Ekstraklasa to nasz cel. I nadal mamy szansę go osiągnąć – podkreślał już wielokrotnie Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia. 

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa
Źródło: Nie ma już miejsca na pomyłkę. Arka Gdynia walczy o powrót do Ekstraklasy