Nawet 1500 złotych KARY za JAZDĘ ROWEREM. Absurdalne przepisy od 1 stycznia

2021-12-31 8:13 Róża Perszon

Od stycznia zaczynają obowiązywać nowe kary dla kierowców i użytkowników dróg. Według nich za jazdę na rowerze lub hulajnodze bez uprawnień grozić będzie grzywna w wysokości 1500 zł.

Od 1 stycznia 2022 roku w życie wchodzą nowe przepisy ruchu drogowego w tym m.in. zmieniony taryfikator mandatów. Okazuje się, że wzrost kar dla kierowców nieprzestrzegających przepisów to nie wszystko.

"Mało kto zauważył, że nowe kary od stycznia przewidują też wysoki poziom mandatów za jazdę bez uprawnień pojazdami niemechanicznymi. Chodzi o dzieci nie posiadające karty rowerowej. Grozić im będzie do 1500 zł mandatu nawet za jeżdżenie po osiedlu”

– czytamy na portalu brd24.pl. Jest tam także wyjaśnienie, że dotyczyć to będzie dzieci w wieku od 10 do 18 lat. Młodsze nie muszą posiadać karty rowerowej, a osoby dorosłe mogą już jeździć na rowerze bez uprawnień. Mandat może być nałożony nawet za jazdę na rowerze w strefie zamieszkania, a więc na osiedlu.

Wyższe kary od 2022 roku

Nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym i niektórych innych ustaw Sejm uchwalił 29 października, a 2 grudnia rozpatrzył wniesione do niej poprawki Senatu. Jak poinformowała prezydencka kancelaria, Andrzej Duda podpisał ustawę 10 grudnia.

Jak warszawiacy spędzą sylwestra?
Źródło: Nawet 1500 złotych KARY za JAZDĘ ROWEREM. Absurdalne przepisy od 1 stycznia