Nadziemna promenada i specjalny pasaż. Jak mógłby się zmienić Skwer Kościuszki?

2021-12-20 8:47 Dominika Bakura
Molo Południowe - koncepcja
Autor: Dominika Bakura

Nadziemna promenada, taras widokowy i pasaż umożliwiający spacery mimo… niepogody. Gdynia wybrała projekt na rozbudowę mola Południowego i Skweru Kościuszki. – Całość nawiązuje do modernistycznego stylu Gdyni – tłumaczy Roman Ruczyński, sekretarz konkursu.

– W tym projekcie molo zostało troszeczkę odbetonowane. Ciekawym aspektem jest promenada, która została wyniesiona. I to co zwróciło uwagę sędziów, to specjalne schodki, którymi kończy się promenada. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może dotknąć wody – dodaje Roman Ruczyński.

To czy projekt zostanie wdrożony w życie zależy od wielu czynników. – Kluczowy jest miejski budżet. Ale to nie wszystko. Gdybyśmy chcieli wdrożyć tę koncepcję, potrzebujemy zmiany planu zagospodarowania. A to może trochę potrwać. Drobniejsze elementy planu mogą być realizowane dużo wcześniej – dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent miasta.

Miasto chce teraz wybrany projekt skonsultować z gdynianami. Takie spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w styczniu. 

Źródło: Nadziemna promenada i specjalny pasaż. Jak mógłby się zmienić Skwer Kościuszki?