Praca/praca sezonowa

i

Autor: SHUTTERSTOCK Praca/praca sezonowa

Młodzi fachowcy powalczą w konkursie SkillsPoland. Najlepsi pojadą na finały do Chin

2021-11-05 9:46

W weekend, 25-26 listopada 2021 r. na terenie AmberExpo w Gdańsku po raz pierwszy zorganizowany zostanie ogólnopolski konkurs SkillsPoland, który przeznaczony jest dla młodych rzemieślników. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń, ale to przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

Zawody dla najlepszych

W ciągu dwóch dni SkillsPoland w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku wystąpi 100 zawodników, w tym gościnnie także goście z innych krajów, a oceniać ich będzie 30 sędziów z Polski i zagranicy.

Zawodnicy zmierzą się w dziewięciu konkurencjach: florystyce, frezowaniu CNC, fryzjerstwie, instalacjach sanitarnych i grzewczych, instalacjach elektrycznych, meblarstwie, mechanice pojazdów rolniczych, obsłudze gości hotelowych oraz stolarstwie. Zwycięzcy staną przed szansą reprezentowania naszego kraju podczas międzynarodowego finału WorldSkills Shanghai 2022 w Chinach.

SkillsPoland to również panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu, samorządu, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy „try and skill” dla odwiedzających, strefy partnerskie, targi szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji.

Czym jest WorldSkills?

WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupiają 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

"Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów"

– informuje Grzegorz Chrobak z Biura WorldSkills Poland.

Więcej informacji o inicjatywie WorldSkills Poland: https://worldskillspoland.org.pl/

Praca hejnalisty od kuchni
Źródło: Młodzi fachowcy powalczą w konkursie SkillsPoland. Najlepsi pojadą na finały do Chin