Mieszkanka Gdyni, pani Helena Malinowska, świętowała setne urodziny!

2021-08-16 12:57 Róża Perszon
Mieszkanka Gdyni, pani Helena Malinowska, świętowała setne urodziny!
Autor: gdynia.pl

Niezwykła uroczystość odbyła się dziś w Domu Pomocy Społecznej w Gdyni przy ul. Pawiej. Jedna z mieszkanek, pani Helena Malinowska, świętowała setne urodziny. Jubilatka obchodziła je razem z rodziną i przyjaciółmi. Życzenia gdyniance złożył także prezydent Wojciech Szczurek.

W piątek (13 sierpnia) w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Pawiej odbyło się urodzinowe przyjęcie pani Heleny Malinowskiej, podopiecznej placówki. Społeczność gdyńskiego DPS-u, a także rodzina złożyła jubilatce życzenia oraz zaśpiewała „200 lat”. Powinszowania przekazał również prezydent miasta – Wojciech Szczurek.

"Z okazji tak pięknego jubileuszu chciałbym złożyć Pani w imieniu wszystkich mieszkańców Gdyni najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu, radości, tej pogody ducha, którą dzieli się Pani każdego dnia. I by każdego dnia miała Pani okazję, by pielęgnować swoje muzyczne zainteresowania, słuchając pięknych koncertów"

– mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

O tym, że muzyka jest niezwykle ważna w życiu pani Heleny, wie każdy, kto choć trochę ją zna. Nie mogło jej więc zabraknąć również podczas urodzinowej uroczystości. Specjalnie dla jubilatki i zgromadzonych gości zagrał pianista Ryszard Paszkiewicz.

Pani Helena Malinowska urodziła się 14 sierpnia 1921 roku w miejscowości Czekanowo. Wychowała się w wielodzietnej rodzinie, miała bowiem pięcioro rodzeństwa: cztery siostry i jednego brata. Jednym z ulubionych zajęć pani Heleny było gotowanie dla rodziny oraz szycie. Zawodowo realizowała się w branży ekonomicznej. Pracowała m.in. w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej jako referent finansowania. W Domu Pomocy Społecznej w Gdyni mieszka od grudnia 2015 roku. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i powszechnie lubianą oraz szanowaną. Korzysta z szerokiej oferty terapii zajęciowej i tam realizuje swoje marzenia. Ceni sobie piękno natury, kocha życie i muzykę. Uwielbia oglądać koncerty z udziałem skrzypka Andre Rieu.

Kungs zdradził, że hit „Never going home” zawdzięcza… pandemii!
Źródło: Mieszkanka Gdyni, pani Helena Malinowska, świętowała setne urodziny!