plock

i

Autor: gdansk.pl

Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock już dziś (2.08)! To pierwsze pod długim czasie spotkanie udziałem z publiczności

2021-08-02 15:58

W poniedziałek, 2 sierpnia na Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Płock. To dokończenie 2. kolejki. Spotkanie rusza o godz. 18.00.

Lechia Gdańsk, po remisie z Jagiellonią w Białymstoku, zagra pierwszy mecz w nowym sezonie na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Biało-zieloni podejmą drużynę Wisły Płock. Mecz Lechii, po raz pierwszy od 10 miesięcy, odbędzie się z udziałem kibiców. Trybuny mogą być wypełnione jedynie w połowie. Jeśli biało-zielonym uda się wygrać, będzie to pierwsze takie zwycięstwo na gdańskim stadionie od 5 lat! Po raz ostatni Lechia Gdańsk wygrała u siebie pierwszy mecz ligowy 20 lipca 2016 roku. Biało-zieloni pokonali wówczas Wisłę Kraków 3:1. Początek spotkania na Polsat Plus Arena Gdańsk w poniedziałek, 2 sierpnia o godzinie 18.

Komunikacja na mecz

Z przyczyn technicznych nie odbędą się kursy pociągów z Gdańska Głównego do przystanku Stadion Expo. Istnieje możliwość dojazdu pociągami SKM z kierunku Gdyni i z kierunku śródmieścia Gdańska do przystanku „Politechnika SKM”, a następnie dojście pieszo do stadionu. Tymczasem tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą kursowały według powszednich rozkładów jazdy. Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

Po zakończeniu meczu, nie będzie wstrzymany ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Dodatkowo, po zakończeniu meczu, na ul. Żaglowej (przystanek „Żaglowa Amber Expo” 02) zostaną podstawione przez Organizatora 4 autobusy przeznaczone do odwozów w kierunku Dworca Głównego.

Źródło: Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Płock już dziś (2.08)! To pierwsze pod długim czasie spotkanie udziałem z publiczności