Matury już za mniej niż tydzień! Sprawdzamy przygotowania gdyńskich szkół średnich

2021-04-28 17:00
Liceum
Autor: pixabay.com

Do matur pozostało 6 dni. Uczniowie powtarzają sobie ostatnie streszczenia lektur obowiązkowych oraz utrwalają wzory skróconego mnożenia. Tymczasem gdyńskie licea upewniają się, czy wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia tegorocznych egzaminów.

- Dużo pracy, ale jak zwykle, radzimy sobie. Przygotowujemy sale na bieżąco, drukujemy listy, sprawdzamy dostosowania, standardowe sprawy. Komplikacją była konieczność przeniesienia terminu szczepień, bo została zaplanowana akurat w środku matur - mówi Lidia Łączyńska, dyrektor pierwszego akademickiego liceum ogólnokształcącego w Gdyni.

- Wszystkie pomieszczenia są przygotowane w reżimie sanitarnym, nawet mamy zwiększone te odległości, niż jest to wymagane. Szkoda tylko, że nauczyciele nie zostali zaszczepieni obiema dawkami przed maturą - dodaje Elżbieta Zaręba, dyrektor drugiego liceum ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi imienia Adama Mickiewicza w Gdyni.

- Szkoła jest przygotowana, internat także. Prawie połowa zdających to są osoby spoza Trójmiasta. Jest przygotowana odpowiednia liczba miejsc w internacie. Każdy maturzysta zakwaterowany w internacie otrzyma własny, oddzielny pokój - tłumaczy Wiesław Kosakowski, dyrektor trzeciego liceum ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Pierwszy egzamin czeka uczniów już we wtorek o 9:00, będzie to sprawdzian z języka polskiego. W kolejnych dniach abiturienci napiszą maturę z matematyki i języka angielskiego.

Źródło: Matury już za mniej niż tydzień! Sprawdzamy przygotowania gdyńskich szkół średnich