Kryminalny z Gdańska podczas urlopu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

2021-07-07 13:41 Róża Perszon
Kryminalny z Gdańska podczas urlopu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
Autor: mat pras

Na wakacjach, w kolejce po zakupy? Dlaczego nie! Pomyślał kryminalny z Gdańska, który podczas swojego podczas urlopu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Jak doszło do zatrzymania?

Scena dość trudna do wyobrażenia. Policjant w wakacyjnych szortach i leżakiem pod pachą zatrzymał przestępcę? Jak komentują mundurowi, policjantem jest się nawet podczas urlopu. Doskonale wie o tym funkcjonariusz służby kryminalnej z komisariatu w Oliwie, który na początku lipca rozpoczął urlop wypoczynkowy. 

W niedzielę (5 lipca) podczas zakupów w jednym z marketów funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym oraz w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.

„Policjant natychmiast powiadomił komisariat w Oliwie, a sam zatrzymał poszukiwanego 30-latka z Gdańska. Na miejsce natychmiast przyjechał policyjny patrol i mężczyzna został przewieziony do komisariatu”

- relacjonują mundurowi. 

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy zatrzymanym szklaną fiolkę z amfetaminą, która została zabezpieczona i przekazana do dalszych badań biegłemu sądowemu.

Zatrzymany 30-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał kare 6-miesięcy więzienia za jazdę po pijanemu. Dodatkowo grozi mu teraz tara 3 lat więzienia za posiadana amfetaminę.

Policjant z grupy SPEED rowerem dogonił motocyklistę
Źródło: Kryminalny z Gdańska podczas urlopu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę