Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG

2021-06-10 10:43 Róża Perszon
Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG
Autor: Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Światowa marka konferencji popularnonaukowych słynąca z wystąpień charyzmatycznych prelegentów zawita po raz pierwszy go Gdańska. Kiedy odbędzie się spotkanie? Jak dołączyć?

Konferencja TEDxUniversityofGdansk jest dla nas wszystkich – studentów, badaczek, przedsiębiorców, aktywistek, pracowników, uczennic, polityków, emerytek, młodych i starych, Polaków i obywateli innych krajów, dla Ciebie, dla mnie, dla nich – okazją do przemyślenia świata, w którym żyjemy. Jest okazją do spotkania i wspólnej pracy. Fala ciekawych przemyśleń na temat klimatu, medycyny, biznesu, edukacji i technologii przypłynie do nas 11 czerwca w godzinach 9:00-16:00.

„Potrzebujemy fali, która wyrwie nas z marazmu, całej fali zmian i znakomitych pomysłów. Dwanaście takich idei wartych rozpowszechnienia i dwanaścioro prelegentów pojawi się na scenie naszej konferencji. Zapraszamy!”

- zachęca dr Miłosz Wojtyna, którego słowa usłyszeć można także w filmie zapowiadającym wydarzenie.

Motywem przewodnim uniwersyteckiego TEDx jest właśnie wspomniana FALA.

- Fala jest nie tylko symbolem cyklicznych transformacji, ale również metaforą dynamicznych zmian społecznych i kulturowych - tłumaczy Justyna Burzyńska, współorganizatorka wydarzenia.

Wystąpienia dotyczyć będą m.in. medycyny, edukacji, biznesu, psychologii, przestrzeni publicznej, kryzysu klimatycznego, aktywności młodych. Wśród prelegentów - zarówno osoby doskonale znane, jak i debiutanci. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkich łączy niebanalne podejście do nauki, biznesu, kultury i działań społecznych. Sylwetki mówców na stronie internetowej wydarzenia.

Wydarzenie, które rozpocznie się w piątek, 11 czerwca, o godz. 9.00, odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowane. By wziąć w nim udział, wystarczy się wcześniej zarejestrować.

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani
Źródło: Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG