Kierowcy, przygotujcie się na nowe utrudnienia w Sopocie! W piątek (23.07) rusza kolejny etap remontu al. Niepodległości

2021-07-21 16:04 OSZ
al. Niepodległości
Autor: Fotobank.PL/UMS

Po przebudowie skrzyżowania Alei Niepodległości z ulicą Malczewskiego, przyszedł czas na kolejny etap rewitalizacji głównego ciągu komunikacyjnego Sopotu. Tym razem remont obejmie całą szerokość jezdni (oba kierunki) na fragmencie od ulicy Armii Krajowej do ulicy 23 Marca. Prace na tym odcinku ruszą w piątek (23.07).

Pierwszy etap prac na al. Niepodległości ruszy w najbliższy piątek około godziny 17.30. Wykonawca planuje zakończyć roboty w poniedziałek, 26 lipca ok. godz. 6.00 rano. Prace będą odbywały się również w nocy.

W pierwszym etapie prace obejmą oba pasy w kierunku do Gdańska. Zmieniona zostanie organizacja ruchu: ruch w obie strony odbywać się będzie po jednej nitce na drodze prowadzącej do Gdyni. Utrzymane zostanie przejście dla pieszych w okolicach ul. 23 Marca.

Wykonawcy będą frezowali starą nawierzchnię, aby następnie położyć na niej dwie warstwy: wyrównawczą oraz ścieralną. 

W kolejny weekend (30.07-2.08) prace będą wykonywane na jezdni w kierunku do Gdyni.

Przypomnijmy, remont jest możliwy dzięki środkom przyznanym z subwencji ogólnej na inwestycje drogowe. Przyznane dofinansowanie to 380 900 zł. Drugie tyle do remontu dokłada Gmina Miasta Sopotu. Przetarg na wykonanie nakładki wygrała Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A.

Źródło: Kierowcy, przygotujcie się na nowe utrudnienia w Sopocie! W piątek (23.07) rusza kolejny etap remontu al. Niepodległości