Już niedługo poznamy nową koncepcję molo Południowego

2021-12-08 9:48 Róża Perszon
Już niedługo poznamy nową koncepcję molo Południowego
Autor: gdynia.pl

Rozpoczęły się obrady sądu konkursowego, który wybierze najlepszy projekt dotyczący molo Południowego. Na konkurs studialno-ideowy na projekt zabudowy i zagospodarowania głównej osi kompozycyjnej Gdyni – Pirs Przyszłości złożonych zostało 16 prac konkursowych.

Sekretarz Konkursu – dr inż. arch. Roman Ruczyński, przejrzał pod względem formalnym wszystkie prace i poddał pod obrady komisji sędziowskiej.

Przy ocenie będą brane pod uwagę: identyfikacja tożsamości przestrzeni urbanistycznej i architektonicznej miasta i na tym tle oryginalność i atrakcyjność proponowanej wizji i poszczególnych rozwiązań, ocena stopnia w jakim proponowane rozwiązania przyczynią się do kreowania / wydobywania tożsamości i atrakcyjności miejsca, sposób wpisania w otaczający kontekst i układ kompozycyjno-przestrzenny miasta oraz walory użytkowe koncepcji w aspekcie funkcjonalnym, społecznym, ekologicznym i technicznym, w tym także możliwości wykorzystania tej przestrzeni we wszystkie pory roku.

"Z ogromnym zainteresowaniem podejmujemy się oceny prac konkursowych dotyczących skweru Kościuszki i mola Południowego. Przestrzeń ta jest unikatowa i na pewno stanowi ciekawe i duże wyzwanie dla architektów, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym konkursie. Oczekujemy nowoczesnych koncepcji wpisanych w gdyńską tożsamość"

– mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Zwycięzców poznamy już w najbliższy piątek (10 grudnia).

Szukali kamperów, znaleźli arsenał broni. Szokujące odkrycie policjantów
Źródło: Już niedługo poznamy nową koncepcję molo Południowego