Jechali po narkotykach: Jeden spowodował kolizję, drugi był poszukiwany

2021-12-21 9:06 Róża Perszon
Jechali po narkotykach: Jeden spowodował kolizję, drugi był poszukiwany
Autor: KMP Gdańsk

Policjanci z Czerska zatrzymali 26-letniego kierowcę, który jechał BMW uderzył w przebiegające przez jezdnie zwierzę. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko spowodował kolizje drogową, ale był też pod wpływem narkotyków. Kolejnego kierującego pod wpływem środków odurzających zatrzymali policjanci ruchu drogowego w Chojnicach. 22-latek, wsiadł za kierownicę pod wpływem amfetaminy, był też poszukiwany do dobycia kary pozbawienia wolności.

W miniony piątek dyżurny chojnickiej policji został poinformowany, że na trasie Karsin-Mokre doszło do potrącenia sarny przez osobowe BMW. Na miejsce został skierowany partol z Czerska, który ustalił, że jadący od strony Karsina 26-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego uderzył w przebiegającą przez jezdnie sarnę. W trakcie czynności policjanci zauważyli, że zgłaszający się bardzo nerwowo zachowuje, a jego źrenice są nienaturalnie powiększone.

"Policjanci poddali kierującego badaniu narkotesterem, wynik wskazał obecność marihuany. Następnie mundurowi przeszukali auto, gdzie w podłokietniku znaleźli i zabezpieczyli woreczki z suszem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu i poddano go również badaniu na zawartość alkoholu, mężczyzna był trzeźwy"

- komentują policjanci. 

Kolejnego kierującego, który za nic ma obowiązujące przepisy zatrzymali w niedzielę na ul. Angowickiej w Chojnicach policjanci ruchu drogowego. W trakcie kontroli mężczyzna był zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie czynności mężczyzna sam się przyznał, że posiada amfetaminę i jest pod jej wpływem. Ponadto w trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec Chojnic jest poszukiwany do odbycia 150 dni kary więzienia za  przestępstwa narkotykowe. Policjanci poddali go badaniu na wynik narkotestu wskazał w jego ślinie obecność amfetaminy. Została także pobrana od 22-latka krew do badań. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty po czym zostanie przekonwojowany do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa, a za posiadanie środków narkotycznych do 3 lat więzienia.

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Źródło: Jechali po narkotykach: Jeden spowodował kolizję, drugi był poszukiwany