Gdyński Jarmark Świąteczny zbliża się wielkimi krokami!

i

Autor: gdynia.pl

Gdyński Jarmark Świąteczny zbliża się wielkimi krokami!

2021-12-01 12:33

Już w sobotę, 4 grudnia plac Grunwaldzki zmieni się w magiczne, kolorowe miasteczko. Na najmłodszych będzie czekał gość specjalny – święty Mikołaj, a w muszli koncertowej pojawią się artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i ze szkoły muzycznej.

W grudniu większość z nas z utęsknieniem wyczekuje zbliżających się świąt. Już od soboty, 4 grudnia ten czas umilą nam kolorowe, mieniące się światłami, przepięknie udekorowane i pachnące piernikiem stoiska Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego. To magiczne miasteczko powstanie na placu Grunwaldzkim u podnóża Kamiennej Góry – tuż przy Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym.

"Gdyński Jarmark Świąteczny to doskonały sposób na rodzinne spędzenie przedświątecznego czasu. I to w niezwykłej atmosferze. Na placu Grunwaldzkim będziemy mogli odwiedzić stoiska z rękodziełem, posmakować świątecznych potraw z innych krajów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów i – co zapewne jest niezwykle ważne dla najmłodszych mieszkańców – spotkać Świętego Mikołaja. Wielu z nas przez cały rok czeka na niezwykły czas Bożego Narodzenia – chcemy, żeby jarmark przedłużył ten okres i rozciągnął go niemal na cały grudzień"

– mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Tegoroczny Gdyński Jarmark Świąteczny potrwa od 4 do 30 grudnia. Będzie działać siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00-20:00,w piątki w godz. 13:00-21:00,w soboty w godz. 11:00-21:00,w niedziele w godz. 11:00-20:00. 24 oraz 25 grudnia jarmark będzie nieczynny. Natomiast 26 grudnia gdynianie mogą go odwiedzić w godz. 12:00-21:00. Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Będzie można ją poczuć dzięki efektownym iluminacjom oraz świątecznym dekoracjom. Pojawią się też specjalnie przygotowane bramy, które będą idealnym tłem do pamiątkowych zdjęć w świątecznym klimacie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich jest karuzela wiedeńska. Jarmark świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i najważniejszy gość – święty Mikołaj. Na odwiedzających będzie czekać ponad 30 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. W szerokiej ofercie rękodzielniczej znajdą się m.in.: makramy, ręcznie robiona biżuteria, stroiki, ceramika czy gotowe zestawy upominkowe. Nie zabraknie także specjałów kulinarnych z różnych regionów Polski i świata. Będzie można skosztować lub zakupić m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. Na miejscu będą też dostępne rozgrzewające napoje: gorącą czekolada, herbata świąteczna oraz grzaniec. Wśród wystawców gastronomicznych pojawią się również lokale znane ze Szlaku Kulinarnego Gdyni, np. Kofeina czy Muszla.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Źródło: Gdyński Jarmark Świąteczny zbliża się wielkimi krokami!