ironman

i

Autor: www.ironmangdynia.pl

Gdynia: W weekend szykujcie się na gigantyczne utrudnienia w ruchu! Powód? Zawody IRONMAN

2021-08-04 13:56

Weekend w Gdyni upłynie pod znakiem nie tylko sportowych emocji. Na głównych ulicach miasta zrobi się gorąco, a to za sprawą zawodów triatlonowych IronMan. Największych utrudnień w ruchu kierowcy mogą spodziewać się w niedzielę, 8 sierpnia.

W dniach 07-08.08 na drogach Gdyni oraz powiatów wejherowskiego i kartuskiego odbędzie się Enea IRONMAN Gdynia 2021. W związku z imprezą nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Poniżej sprawdzicie program utrudnień!

SOBOTA, 7.08

Trasę kolarską wytyczono ulicami: Skwer Kościuszki, Świętojańska, pl. Kaszubski, Wendy, Chrzanowskiego, Polską, Janka Wiśniewskiego i Jana z Kolna. Na tym odcinku od godz. 7:00 do godz. 12:00 kierowcy mogą spodziewać się utrudnień, w tym zwężeń jezdni do jednego pasa.

Trasa biegowa powiedzie ulicami: Borchardta, Armii Krajowej, Świętojańską, Piłsudskiego i drogą rowerową wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego. Tutaj utrudnienia wystąpią między godz. 7:00 a 12:00.

Trasy kolarska i biegowa będą prowadzone również wcześniej wyłączoną z ruchu al. Jana Pawła II.

Największych utrudnień można spodziewać się w Śródmieściu. Tutaj w godzinach 7:00-12:00 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Hryniewieckiego będzie możliwy jedynie zza zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Portowa, Wendy i św. Piotra.

Dodatkowo na pl. Kaszubskim możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. Starowiejskiej i Starowiejską po obróconym kierunku ruchu do ul. Abrahama. Wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony Abrahama. Ulica Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja, z kolei na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy Skwerem Kościuszki, a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Także w godzinach 7:00-12:00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz pl. Grunwaldzki. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Ale to tylko część sobotnich utrudnień! Zmiany w organizacji ruchu obejmą też Kamienną Górę, Obłuże, Pogórze, Oksywie i Port.

NIEDZIELA, 8.08

Trasa kolarska w niedzielę powiedzie ulicami: Skwer Kościuszki, 10 Lutego, Władysława IV, al. Zwycięstwa, Stryjską, Małokacką, Chwarznieńską, Wiczlińską oraz Marszewską. Utrudnienia planowane między godz. 7:00 a 17:30 to między innymi: zawężenia jezdni na Jałowcowej, Jaskółczej, Kartuskiej. Na Morskiej zamknięty będzie jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego. Na Estakadzie będzie czynny tylko jeden pas ruchu pomiędzy węzłami z ulicami Janka Wiśniewskiego i Morską. Zamknięty zostanie też wjazd z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta oraz zjazd z kierunku Obłuża na ulice Hutniczą i Morską.

Na terenie powiatu wejherowskiego i kartuskiego zostaną zamknięte drogi wojewódzkie i powiatowe pomiędzy miejscowościami Koleczkowo, Bojano, Karczemki, Kielno, Kłosówko, Szemud, Czarna Dąbrówka, Przetoczno, Spieszno, Nowy Dwór Wejherowski, Bieszkowice, Koleczkowo oraz dodatkowo Pomieczyno, Łebno, Częstkowo, Sychowo, Ustarbowo.

Biegacze będą pokonywali swoją trasę od godz. 5:30 do godz. 23:30. Trasa biegowa powiedzie ulicami: 10 Lutego, Władysława IV, al. Zwycięstwa z nawrotem na skrzyżowaniu ze Stryjską i powrotem al. Zwycięstwa i Władysława IV, Armii Krajowej, Świętojańską, al. Piłsudskiego, Bulwarem Nadmorskim oraz Aleją Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia. Tutaj przez cały dzień można spodziewać się utrudnień, a szczegóły znajdziecie na stronie www.zdiz.gdynia.pl.

Źródło: Gdynia: W weekend szykujcie się na gigantyczne utrudnienia w ruchu! Powód? Zawody IRONMAN