Gdynia może zostać gospodarzem Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet

2021-11-26 19:00

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet mogą odbyć się w Gdyni! Władze miasta złożyły do PZPN-u oficjalną deklarację gotowości do pełnienia roli miasta-gospodarza EURO2025. Mamy w tym spore doświadczenie - przekonuje Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni.

- Dwukrotnie byliśmy współorganizatorami wielkich turniejów piłkarskich: Mistrzostw Europy U21 czy też Mistrzostw Świata U20. Za obie imprezy byliśmy bardzo chwaleni. Na stadionie miejskim odbyło się wówczas 13 meczów, na których panowała fantastyczna atmosfera piłkarskiego święta. To tylko dowodzi, że Gdynia jest gotowa do podejmowania największych wyzwań sportowych - mówi Rafał Klajnert

Turniej kobiet organizowany przez UEFA odbywa się co 4 lata dla 16 najlepszych, europejskich reprezentacji, wyłanianych w drodze eliminacji.

- Polska kandydatura jest jedną z pięciu. O organizację tych zawodów ubiegają się również Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz wspólnie Dania, Norwegia, Finlandia i Szwecja. Decyzję, które z tych państw będzie pełniło rolę gospodarza, komitet wykonawczy UEFA podejmie 7 grudnia przyszłego roku - tłumaczy sekretarz Gdyni.

Decyzja w sprawie wyboru miast-gospodarzy przez PZPN zapaść ma wiosną. Warto dodać, że wymagania UEFA nie dotyczą nie wyłącznie stadionu, ale również zaplecza hotelowego i boisk treningowych.

Źródło: Gdynia może zostać gospodarzem Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet