Gdańsk: była bita po twarzy, głowie i trzymana w bagażniku. Obywatel Ukrainy zatrzymany

2021-07-07 12:57 Róża Perszon
przemoc
Autor: Pixabay

Jak ustalono w oparciu o zebrany materiał dowodowy, pokrzywdzona pozostawała w  bliskich relacjach z oskarżonym. Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2020 roku w Gdańsku.

„Mężczyzna  zarzucił  jej kradzież pieniędzy, czemu kobieta zaprzeczała. Mimo to podjął działania w celu wymuszenia ich zwrotu”

-  informuje prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Wtedy też doszło do scen, które ciężko sobie wyobrazić. Obywatel Ukrainy umieścił  kobietę  na tylnej kanapie samochodu i zablokował jej  drzwi. W trakcie jazdy była bita po twarzy, głowie oraz szarpana za włosy. To jednak nie koniec jej koszmaru.

"Zatrzymał się w okolicy Motławy,  gdzie  zaciągnął  kobiety w kierunku  wody. Następnie dwukrotnie  zanurzył jej głowę  w wodzie  uniemożliwiając wynurzenie. Ponownie  bił  pokrzywdzoną, a następnie  po umieszczeniu w bagażniku przewiózł ją w kolejne miejsce, w okolicę  Kanału Radunia"

Kobieta wykorzystując chwilę nieuwagi napastnika uciekła z samochodu. Pomocy  udzieliły  jej osoby  zaalarmowane jej krzykiem. Napastnik został zatrzymany.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa pozbawienia pokrzywdzonej wolności ze szczególnym udręczeniem w celu zmuszenia jej do zwrotu  pieniędzy. Oskarżony nie przyznaje się do popełnienia czynu. Zagrożonego karą pozbawienia wolności  na  czas nie krótszy od 3 lat. Górna granica zagrożenia  to 15 lat pozbawienia wolności.

Porwałem córkę żeby ją leczyć
Źródło: Gdańsk: była bita po twarzy, głowie i trzymana w bagażniku. Obywatel Ukrainy zatrzymany