Dwa gdańskie szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów przez osoby niezaszczepione! To w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem

2021-11-09 14:06
szpital
Autor: Facebook; Szpital im Kopernika Copernicus PL Sp z o.o.

Szpital św. Wojciecha i Szpital Kopernika w Gdańsku wstrzymują odwiedziny pacjentów przez osoby niezaszczepione. To odpowiedź na nagły wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Chodzi o dobro pacjentów przebywających na oddziałach.

-Pacjentów hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych mogą odwiedzać osoby, które zostały zaszczepione pełną dawką szczepienia przeciwko COVID – 19. Ponadto musi upłynąć co najmniej 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki. Osoby te zobowiązane są do okazania Unijnego Certyfikatu COVID przed wejściem na oddział – mówi Katarzyna Brożek ze spółki COPERNICUS.

Dodajmy, że podczas wizyt w gdańskich szpitalach spółki COPERNICUS nadal obowiązuje reżim sanitarny. Pacjenta może odwiedzać w tym samym czasie tylko jedna osoba, gość musi mieć założoną maseczkę chirurgiczną, a wizyta nie powinna przekroczyć 15 minut. Pozostałe zasady dotyczące odwiedzin znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Dwa gdańskie szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów przez osoby niezaszczepione! To w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem