Droższe bilety na pociągi SKM Trójmiasto i Polregio. Zmiany będą odczuwalne

2021-12-05 10:00 Paweł Lemke
SKM
Autor: wikipedia.pl

Nawet o 10% więcej zapłacą za bilety pasażerowie pociągów SKM i Polregio. Zmiany cen wejdą w życie równo za tydzień, od niedzieli 12 grudnia. Urzędnicy potrzebę wprowadzenia droższych biletów argumentują m. in. rosnącymi cenami energii elektrycznej i paliwa. Czym jeszcze?

- Dodatkowym czynnikiem jest tutaj też pandemia, która ciągle trwa i powoduje spadek liczby pasażerów. Ten spadek to około 25%. Mniejsza liczba pasażerów to oczywiście też mniejsze wpływy z biletów. Dlatego, żeby utrzymać obecny rozkład jazdy i nie ciąć połączeń, niestety potrzebna jest podwyżka cen biletów kolejowych - mówi Michał Piotrowski z urzędu marszałkowskiego w Gdańsku.

Pasażerowie odczują różnicę w portfelach. Za najmniejsze odległości, zamiast 3 zł 80 gr, zapłacą teraz 4,20. O zdanie zapytaliśmy podróżnych na stacji SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana.

- No ja wiem, że wszystko drożeje, ale z biletami to już troszkę z przesadą - skarży się starsza pani.

- Nie jesteśmy zadowoleni, ale myślę że nie będzie to miało większego wpływu na naszą aktywność. Teraz przecież podwyżki są praktycznie wszędzie - dodaje mężczyzna.

- To jest spora podwyżka. Ja codziennie dojeżdżam kolejką do pracy, do szpitala w Wejherowie. Dla mnie w ciągu miesiąca będzie to odczuwalne. Uważam, że jest to niepotrzebne. I tak są bilety dosyć drogie - mówi młoda kobieta.

Na koniec dobra wiadomość - mimo rosnących cen paliw póki co samorządy nie planują podwyżek cen biletów na autobusy i tramwaje.

Źródło: Droższe bilety na pociągi SKM Trójmiasto i Polregio. Zmiany będą odczuwalne