Drogowcy będa myć tunel pod Martwą Wisłą. Mogą wystąpić utrudnienia!

2022-05-10 16:41
tunel
Autor: GZDiZ

Od 9 do 21 maja w godzinach nocnych będziemy myli Tunel pod Martwą Wisłą. Prace nie będą wymagały zamykania całego obiektu, a jedynie zawężania ruchu do jednego pasa w każdej z rur.

Mycie Tunelu pod Martwą Wisłą to proces, który odbywa się co roku. W jego trakcie za pomocą myjek ciśnieniowych, środków myjących oraz wody czyści się ściany obiektu oraz znajdujące się w jego wnętrzu urządzenia – m.in. kamery monitoringu oraz szafy SOS.

Środek, który używany jest podczas tych prac to specjalny specyfik, który stosuje się do usuwania ropopochodnych zanieczyszczeń z powierzchni asfaltowych i betonowych. Jest on w pełni bezpieczny dla środowiska i ulega naturalnej biodegradacji.

W celu umycia Tunelu pod Martwą Wisłą konieczne będzie ograniczenie ruchu w jego obu rurach – zarówno w kierunku Stogów, jak i Letnicy. W okresie prowadzenia prac od 9 do 21 maja (z wyjątkiem weekendu 14-15 maja) w godzinach od 22:00 do 6:00 ruch będzie odbywać się tylko jednym pasem (w zależności od postępu w pracach prawym bądź lewym). W ciągu dnia dla kierowców dostępne będą oba pasy w każdej z rur.

Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do oznakowania!

Źródło: Drogowcy myją tunel pod Martwą Wisłą. Mogą wystąpić utrudnienia!