Lotnisko

i

Autor: PublicDomainPictures /pixabay.com

Dokąd polecimy zimą z gdańskiego lotniska?

2021-11-02 18:00

59 destynacji w 18 państwach, na które lata 9 różnych przewoźników. Tak prezentuje się zimowa siatka połączeń z gdańskiego portu lotniczego. Zniknęły głównie wakacyjne kierunki, takie jak Zadar i Split w Chorwacji czy greckie wyspy. Ale mimo to, pojawiły się też zupełnie nowe połączenia.

- Od 2 listopada linia lotnicza Ryanair uruchomiła zupełnie nowe połączenie na wschodnie wybrzeże Hiszpanii, do Walencji. Te loty realizowane będą 2 razy w tygodniu, we wtorki i soboty. 16 grudnia Ryanair uruchomi też nowe połączenie do Norwegii, do Narwiku, a samoloty będą latać w czwartki i niedziele - mówi Agnieszka Michajłow z Portu Lotniczego Gdańsk.

Od poniedziałku linia Finnair wznowiła połączenie do stolicy Finlandii - Helsinek. Tu samoloty kursować będą 4 razy w tygodniu.

- Wraz z tym jesienno-zimowym rozkładem, wracają też połączenia do austriackiego Wiednia, irlandzkiego Cork, szwedzkiego Växjö. Te realizowane są przez Ryanaira. Powraca też połączenie do norweskiego Bodø, dokąd poleci Wizz Air - dodaje rzeczniczka lotniska.

Dodajmy jeszcze, że od początku listopada zwiększyła się liczba samolotów kursujących do francuskiego Beauvais pod Paryżem. Dotychczas latał tam tylko Wizz Air, teraz dołącza też Ryanair. Natomiast lecąc tym drugim do stolicy Szwecji, nie wylądujemy już na lotnisku Skavsta 100 kilometrów od Sztokholmu, a dużo bliżej - w porcie lotniczym Arlanda.

Źródło: Dokąd polecimy zimą z gdańskiego lotniska?