samolot/lotnisko

i

Autor: materiały prasowe

Dokąd polecimy zimą z Gdańska? Są nowe destynacje

2021-11-02 11:25

Na północ, południe, zachód czy wschód? A może podróże po Polsce? Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje loty na ponad 60 lotnisk w całej Europie. Oto zimowa siatka połączeń.

Rozkład lotów obowiązuje od 31 października 2021 r.

Prawie 60 lotnisk

Branża lotnicza po miesiącach ograniczeń rozwija się. Przywracane są dawne, oraz uruchamiane nowe kierunki lotów. Nie inaczej jest w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

"Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży"

 – informuje Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy PLG.

Właśnie została ogłoszona zimowa siatka połączeń. Dokąd zatem możemy polecieć? Wybór mamy spośród prawie 60 lotnisk w 18 krajach Europy.

Jakie nowości?

Nowe połączenia są dwa. Pierwsze to hiszpańska Walencja. Od 2 listopada, dwa razy w tygodniu  będą tam latać linie Ryanair. Jest też połączenie na północ. Od 16 grudnia 2021 r. w czwartki i niedziele będziemy mogli udać się w podróż do Narviku. Warto dodać, że od 1 listopada ponownie można będzie polecieć z Gdańska do Helsinek. To połącznie obsługiwane będzie cztery razy w tygodniu przez linie Finnair. Wracają również połączenia j, do stolicy Austrii Wiednia oraz do irlandzkiego Cork.

Loty krajowe

Loty do krajowych lotnisk obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT. W zimie będzie można polecieć do trzech miast: Warszawy, Krakowa, oraz do Lublina. O ile loty do Warszawy i Krakowa realizowane będą codziennie, to do stolicy województwa lubelskiego samoloty będą latać raz w tygodniu.

Inne kierunki

Linia lotnicza Wizz Air będzie latała zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

KLM wyśle samoloty do Amsterdamu, SAS do Kopenhagi, Lufthansa obsłuży loty do Frankfurt/Main i Monachium, Eurowings do Dusseldorfu,a  Norwegian do  Oslo-Gardermoen

Jarosław Kaczyński jedzie na wakacje
Źródło: Dokąd polecimy zimą z Gdańska? Są nowe destynacje