parking

i

Autor: fot. Konrad Marciński/GZDiZ

Blisko 400 nowych miejsc postojowych w centrum Gdańska! Od 6 września będzie można korzystać z parkingu kubaturowego przy wiadukcie Biskupia Górka

2021-08-31 19:03

Od poniedziałku, 6 września kierowcy będą mogli korzystać z parkingu kubaturowego przy ul. Okopowej między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim. Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania.

Parking kubaturowy powstał jako część inwestycji budowy wiaduktu Biskupia Górka. Liczy cztery kondygnacje, na których kierowcy mogą parkować swoje samochody. Spośród miejsc na kondygnacji „1” 15 to miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na kondygnację „0” obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zasilanych gazem LPG.

Wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się od strony Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Na parking mogą wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości, o czym informuje oznakowanie umieszczone na wjeździe.

Korzystanie z parkingu, który będzie czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu jest bezpłatne. Miejsca postojowe na parkingu są niestrzeżone.  Wszystkie kondygnacje parkingu obsługiwane są przez dwie windy.

Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim, a Opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów. Uwarunkowane jest to rozstrzygnięciem przetargu na dostawę parkometrów.

Źródło: Blisko 400 nowych miejsc postojowych w centrum Gdańska! Od 6 września będzie można korzystać z parkingu kubaturowego przy wiadukcie Biskupia Górka