Prezenty świąteczne będą nas kosztować fortunę! Wiemy, ile Polacy przeznaczą na bliskich. Aż mamy zawroty głowy

i

Autor: Pixabay Prezenty świąteczne będą nas kosztować fortunę! Wiemy, ile Polacy przeznaczą na bliskich. Aż mamy zawroty głowy

Bez wigilii dla osób potrzebujących. Będą jednak świąteczne paczki

2021-12-08 9:44

Wigilia dla samotnych w kościele Franciszkanów w Gdyni odwołana. Potrzebujący mogą jednak liczyć na wsparcie, bowiem miasto przygotowuje pół tysiąca paczek. A w pakunkach m.in. barszcz, ryby, pasztet i słodkie pierniki.

– Jest nam smutno, że po raz kolejny nie będzie nam dane spotkać się przy wigilijnym stole, ale chcemy, aby każdy mieszkaniec miał choćby namiastkę świąt Bożego Narodzenia – mówi Bożena Zglińska, dyrektorka Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. – Dostarczeniem paczek zajmą się pracownicy MOPS-u, CAS-u, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wolontariusze. Dystrybucję rozpoczniemy 21 grudnia – dodaje Zglińska.

W Sopocie również - zamiast spotkania wigilijnego, osoby potrzebujące otrzymają świąteczne paczki.

– Jeśli macie sąsiadów, o których wiecie, że będą w te święta samotni, to zgłaszajcie te osoby do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Na pewno do nich dotrzemy z życzeniami, pomocą i dobrym słowem – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

Gdańsk również przygotowuje paczki świąteczne. Dary trafią do noclegowni i domu samotnej matki 23 i 24 grudnia. 

Źródło: Bez wigilii dla osób potrzebujących. Będą jednak świąteczne paczki