Zbliża się 16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Finałowi będzie towarzyszyć akcja szczepień

2021-06-10 21:14 ŁM
Festiwal Zaczarowanej Piosenki
Autor: Fundacja Mimo Wszystko

W weekend odbędzie się finał 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Po raz pierwszy osoby z niepełnosprawnościami wystąpią w Centrum Kongresowym ICE, a nie na Rynku Głównym. Tegoroczny finał będzie hołdem dla twórczości Romualda Lipki, zmarłego przed rokiem współzałożyciela Budki Suflera.

- Dla nas to przede wszystkim okazja do długo oczekiwanego spotkania. Po tym roku przerwy mogę przyznać, że nie wiedziałam, że tego będzie aż tak bardzo brakowało, zupełnie jakby mnie odcięto od jakieś elektrowni. Zrobiliśmy półfinały i się okazało, że nie tylko mi tego brakowało,  tylko wszystkim. Mieliśmy fantastyczne zgłoszenia, na bardzo wysokim poziomie - mówi twórczyni festiwalu, aktorka Anna Dymna.

W wydarzeniu weźmie udział wielu znanych wykonawców, między innymi Andrzej Piaseczny, Ryszard Rynkowski, czy Majka Jeżowska. Artyści będą wspierać finalistów na scenie.

W finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wystąpi 12 osób. Uczestnicy zaśpiewają jeden utwór solo i jeden w duecie z gwiazdą. Dla trzech najlepszych wykonawców czekają stypendia artystyczne.

Finałowi 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki towarzyszyć będzie akcja szczepień przeciwko COVID-19. Skorzystać z niej będą mogli wszyscy bez potrzeby wcześniejszej rejestracji. Na chętnych czeka 3500 dawek. Punkty szczepień przy Centrum Kongresowym ICE będą czynne w sobotę i niedziele od godziny 14 do 18. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?
Źródło: Zbliża się 16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Finałowi będzie towarzyszyć akcja szczepień