Zawodnicy WKS Wawel po wielu latach doczekali się obiektu treningowewgo w Krakowie

2021-06-01 8:58 ŁM
Strzelnica WKS-u Wawel
Autor: Zarząd Infrastruktury Sportowej

Na ten obiekt sportowcy z Krakowa czekali od 20 lat! W podziemiach zmodernizowanej hali WKS-u Wawel powstała strzelnica sportowa z ośmioma stanowiskami. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

- Mamy tarcze elektroniczne stosowane na zawodach rangi Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata. Jesteśmy przygotowani technicznie też na zawodników o trochę mniejszych predyspozycjach - mówi Piotr Ludwik, prezes WKS Wawel.

Zbigniew Wodecki ma swój skwer w Krakowie. Latem będą tu koncerty

Na otwarcie w szczególności czekała grupa około stu zawodników WKS Wawel, którzy dotychczas na treningi musieli jeździć do strzelnic zlokalizowanych poza Krakowem.

- Musieliśmy jeździć do Myślenic lub do Tarnowa. To zawsze są dodatkowe koszty, a dwie godziny jazdy utrudniają trening. Tutaj mamy wszystko na miejscu, każdy będzie mógł przyjść i swobodnie odbyć trening - mówi karabiniarz Krzysztof Sobieraj.

WKS Wawel planuje w miarę możliwości udostępnić strzelnice służbom mundurowym oraz mieszkańcom, którzy posiadają pozwolenie na broń. Koszt tej inwestycji to prawie 5 milionów złotych.

Zawodnicy WKS-u Wawel doczekali się strzelnicy sportowej. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Źródło: Zawodnicy WKS Wawel po wielu latach doczekali się obiektu treningowewgo w Krakowie