Zabawkę naprawiano… pół roku. Na Planty Nowackiego w końcu powróciła drewniana ryba

2023-03-31 9:30 Magdalena Olejnik
Kraków. Plac zabaw na Plantach Nowackiego ponownie będzie dostępny
Autor: FB Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Kraków. Plac zabaw na Plantach Nowackiego ponownie będzie dostępny

Nawałnica w lipcu 2022 roku zniszczyła główną atrakcję placu zabaw na Plantach Nowackiego - ogromną, drewnianą rybę. Przeciągająca się naprawa zabawki zdążyła się już stać obiektem krakowskich żartów. Teraz, po pół roku, plac zabaw na Plantach ponownie będzie dostępny, a ryba - już "w formie" - znów będzie do dyspozycji dzieci.

Kraków. Plac zabaw na Plantach Nowackiego ponownie będzie dostępny

"Wrzucamy dzisiaj, bo za dwa dni prima aprilis i nikt by nam nie uwierzył" - taki podpis Zarządu Zieleni Miejskiej pojawił się pod zdjęciem słynnej już, krakowskiej zabawki. Jej naprawa po zeszłorocznej nawałnicy trwała bowiem ponad pół roku. Rodzice i dzieci mogą być zadowoleni - plac zabaw na Plantach Nowackiego znów jest w pełni dostępny.

Ryba na Plantach nie znalazła się przypadkiem. Dawniej były tam bowiem stawy królewskie, w których hodowano ryby. Te z kolei trafiły następnie na talerze władców na Wawelu. W średniowiecznych stawach w Krakowie pływały między innymi lipienie - ryby z rodziny łososiowatych - i do nich właśnie nawiązuje jedna z najsłynniejszych zabawek w Krakowie.

Nowy mural w Krakowie

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?
Źródło: Zabawkę naprawiano… pół roku. Na Planty Nowackiego w końcu powróciła drewniana ryba