W pogodzie znów będzie groźnie! Burze, grad i porywisty wiatr. Będzie powtórka z piątku?

2021-07-14 11:40 nm
GDZIE JEST BURZA 10.07.2021? Gdzie pada deszcz? Radar burzowy. IMGW wydał ostrzeżenia
Autor: Pixaby

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla Krakowa i Małopolski. Chodzi o upały oraz burze z gradem. Nawałnice mają pojawić się w naszym regionie późnym popołudniem.

Pogoda Kraków i Małopolska [14.07.2021] IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

Środa, 14 lipca zapowiada się bardzo niebezpiecznie w Krakowie i w Małopolsce. Najpierw mieszkańcy tych regionów będą musieli zmagać się z upałem. Ostrzeżenie przed lejącym się żarem z nieba obowiązuje do czwartku, 15 lipca do godziny 18.00. To jednak nie wszystko. W środę późnym popołudniem w Krakowie i w Małopolsce prognozowane są gwałtowne burze. Zarówno jeśli chodzi o upał, jak i burze - obowiązuje II stopień ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW.

Raport z Anteny 14.07

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zastrzega jednak, że ze względu na dynamikę zjawiska ostrzeżenie może być aktualizowane. Co to oznacza? Mogą zmienić się np. godziny jego występowania lub stopień.

Nawałnice w Krakowie [9.07.2021]

Przypomnijmy, w miniony piątek przez Kraków i Małopolskę przetoczyły się potężne nawałnice. Gród Kraka został mocno sparaliżowany. Zalane zostały ulice, komunikacja miejska kursowała w bardzo ograniczonym zakresie. Woda wdarła się też m.in. do galerii handlowych, czy muzeów. Połamane gałęzie zalegały na torowiskach i ulicach. Zniszczeniu uległ m.in. pomnik przyrody - kasztanowiec, który stał przed Wawelem od strony ul. Grodzkiej.

Gdzie jest burza? [14.07.2021]

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: W pogodzie znów będzie groźnie! Burze, grad i porywisty wiatr. Będzie powtórka z piątku?